Płyny udrażniające głowice

Informacje

Producenci

  Ostatnio przeglądane

  Bardzo silny płyn do udrażniania głowic Nozzle Rocket 250ml Zobacz większe

  Bardzo silny płyn do udrażniania głowic Nozzle Rocket 250ml

  Nowy produkt

  Bardzo silny płyn do udrażniania zaschniętych głowic w drukarkach atramentowych Nozzle Rocket. Polecany do głowic zintegrownych z kartridżem. Opakowanie 250ml.

  Więcej szczegółów

  40 Przedmioty

  Dostępny

  28,00 zł brutto

  Więcej informacji

  Płyn przeznaczony jest do udrażniania zatkanych dysz w głowicach-kartridżach do drukarek atramentowych. Jego specjalnie opracowany skład chemiczny umożliwia bardzo dokładne rozpuszczenie resztek zaschniętego atramentu. Ma zastosowanie we wszystkich kartridżach zintegrowanych z głowicą np. HP, Lexmark i niektórych Canon.

  Opis użycia płynu:

  W przypadku, gdy napełnimy atramentem kartridż i po pierwszych testach wydruku okazuje się, że nie wszystkie dysze zostały udrożnione, należy kartridże wyjąć z drukarki i ustawić głowicą drukującą do góry (jak pokazano na zdjęciu).

  Następnie aplikujemy kilka kropli płynu Nozzle Rocket na powierzchnię dysz wylotowych i czekamy, aż roztwór wpłynie do środka głowicy.

  Instalujemy kartridże w drukarce i przeprowadzamy wydruk testowy. Ponieważ płyn Nozzle Rocket zawiera w sobie związki amoniaku, podczas wykonywania wydruku grzałka dyszy wylotowej podgrzewając płyn powoduje, że dochodzi do chemicznej eksplozji płynu i resztki zaschniętego atramentu wraz z kropelkami płynu Nozzle Rocket są wystrzeliwane przez dysze wylotowe na kartkę.

  Płyn Nozzle Rocket można też zastosować aplikując go do środka kartridża.

  Najlepszą skuteczność otrzymamy gdy płyn będzie podgrzany do temperatury 55°C. Bardzo ważne jest, aby nie przekroczyć tej granicy. Ponieważ płytki elektroniczne są przyklejone zbyt duża temperatura roztworu spowoduje ich odklejanie a zarazem uszkodzenie elektroniki kartridża. Jednocześnie aplikując płyn do środka trzeba go odessać za pomocą strzykawki z odsysaczem przez dysze wylotowe (ewentualnie specjalistycznym odsysaczem maszynowym).

  UWAGA: Największą skuteczność otrzymujemy przy podgrzanym płynie do 55°C. Jednocześnie bardzo uważamy, aby nie przekroczyć tej granicy temperatury.

  Po płukaniu kartridża płynem Nozzle Rocket zaleca się dodatkowo usunięcie resztek płynu aplikując do wkładu wodę destylowaną i usuwając resztki odsysając przez dysze wylotowe w głowicy.

  UWAGA: nie nadaje sie udrazniania głowic z atramentami do sublimacji

  Opinie

  Na razie nie dodano żadnej recenzji.

  Napisz opinię

  Bardzo silny płyn do udrażniania głowic Nozzle Rocket 250ml

  Bardzo silny płyn do udrażniania głowic Nozzle Rocket 250ml

  Bardzo silny płyn do udrażniania zaschniętych głowic w drukarkach atramentowych Nozzle Rocket. Polecany do głowic zintegrownych z kartridżem. Opakowanie 250ml.

  Produkty powiązane

  Pliki do pobrania

  Instrukcja udrażniania głowic

  Artykuł prezentujacy rózne sposoby udrazniania głowic w drukarkach atramentowych

  Pliki do pobrania (0)