Płyny udrażniające głowice

Informacje

Producenci

  Ostatnio przeglądane

  Płyn do udrażniania głowic wewnętrzny 500ml Zobacz większe

  Płyn do udrażniania głowic wewnętrzny 500ml

  Nowy produkt

  Bardzo skuteczny płyn do udrażniania głowic w drukarkach atramentowych wszystkich typów. Nadaje sie do udrazniania wewnętrznego jak i zewnętrznego. Opakowanie 500ml.

  Więcej szczegółów

  15 Przedmioty

  Dostępny

  45,00 zł brutto

  Więcej informacji

  Jeżeli występują problemy z zaschniętymi lub zasychającymi głowicami w drukarkach atramentowych proponujemy zastosować bardzo skuteczny płyn do udrażniania głowic. Można go stosować wewnętrznie (napełnianie kartridża) oraz zewnętrznie (moczenie). Płyn pozwala również na rozmiękczenie stwardniałej gąbki w kartridżach. Kolor słomkowożółty płynu nie powoduje zmian kolorystyki atramentu. Płyn jest bardzo skuteczny, markowego zachodniego producenta (OCP GmbH)- sprawdzony przez bardzo wielu użytkowników. Może być używany do udrażniania głowic stałych np. w drukarkach Brother, Canon i Epson.

  Zalety:

  • Wysoka skuteczność i jakość produktu renomowanego producenta: OCP GmbH.
  • Atrakcyjna cena.
  • Umożliwia "odratowanie" zaschniętej głowicy.
  • Możliwość zastosowania w wielu rodzajach drukarek Brother, Canon, Epson, Hewlett Packard i Lexmark  Skrócony opis zastosowania:

  Niewielkie zanieczyszczenia:
  - ręcznik papierowy nasączyć płynem do udrażniania i pozostawić głowicę (na ręczniku) w takiej pozycji jak jest w drukarce na około 15-30 minut (max do 2 godzin)
  Duże zanieczyszczenia:
  - napełniamy płaskie naczynie płynem i stawiamy głowicę w takiej pozycji jak jest w drukarce na czas sięgający nawet 12 godzin, po tym okresie czasu należy przetrzeć szmatką okolice dysz drukujących

   

  UWAGA:
  Nie powinno się zanurzać kartridża w płynie na wysokość większą niż dysze wylotowe głowicy. Może dojść do zniszczenia (rozwarstwienia) plastikowych części kartridża. Płyn w swoim składzie chemicznym posiada silnie żrące substancje.
  Płyn wewnętrzny można zaaplikować do środka kartridża. Najlepszą skuteczność otrzymamy gdy płyn będzie podgrzany do temperatury 55°C. Bardzo ważne jest, aby nie przekroczyć tej granicy ponieważ płytki elektroniczne są przyklejone i zbyt duża temperatura roztworu spowoduje ich odklejanie a zarazem uszkodzenie elektroniki kartridża. Po zaaplikowaniu płynu do środka trzeba go odessać za pomocą strzykawki z odsysaczem po okresie około 10 minut.

  Metody postępowania w przypadku głowic stałych Canon i Epson:

  Ustawiamy głowicę w pozycji umożliwiającej swobodny dostęp do niej (np poprzez wywołanie drukowania i w momencie kiedy głowica ustawi sie w środku drukarki odcinamy dopływ prądu wyjmując wtyczkę z gniazda)
  Podkładamy pod głowicę szmatkę zwilżoną płynem dociskając ja delikatnie do głowicy, usuwamy ja po ok. 30 minutach i przeprowadzamy wydruk próbny
  Jeżeli efekt jest niezadowalający powtarzamy 1-2 razy powyższą operację
  Możemy tez zastosować metodę opisaną poniżej:

  Zalecane jest napełnienie kartridzy płynem a następnie wykonanie 1-3 czyszczeń głowicy. Następnie dajemy drukarce czas na rozmiękczenie zaschnięć od kilku do kilkunastu godzin. Powtórzyć  tę operację trzeba nierzadko kilkakrotnie. Udrażnianie systemu drukującego w drukarkach Brothera ze względu na jego budowę nie jest szybkie i czasami kończy się niepowodzeniem. Warto jednak spróbować gdyż koszt nowej głowicy znacznie przekracza wartość drukarki.

  Pełny opis zastosowania płynu znajdziecie Państwo pod tym linkiem: Instrukcja płynów do udrażniania głowic w drukarkach atramentowych

  Gwarancje
  • Gwarantujemy, ze zakupiony u nas produkt jest produktem oryginalnym OCP GmBh
  • Zdajemy sobie sprawę, że na rynku znajdziecie Państwo inne płyny udrażniające w niższych cenach. Prosimy jednak o rozważenie czy kilka złotych oszczędności przełoży się na zadowalający Państwa efekt uratowania drukarki.
  • Opierając się na wieloletnich doświadczeniach możemy Państwu zagwarantować skuteczność działania płynów na poziomie 95%. Pozostałe 5% dotyczy głowic zbyt uszkodzonych aby udrożnienie było możliwe.
  • Prosimy pamiętać, że płyn udrażniający nie uratuje głowicy z uszkodzoną elektroniką, działa on jedynie na zaschnięcia atramentu.
  • Gwarantujemy, ze każdy wystawiony do sprzedaży produkt posiadamy na stanie co umożliwia wysyłkę w jak najkrótszym czasie.

  Opinie

  Na razie nie dodano żadnej recenzji.

  Napisz opinię

  Płyn do udrażniania głowic wewnętrzny 500ml

  Płyn do udrażniania głowic wewnętrzny 500ml

  Bardzo skuteczny płyn do udrażniania głowic w drukarkach atramentowych wszystkich typów. Nadaje sie do udrazniania wewnętrznego jak i zewnętrznego. Opakowanie 500ml.

  Produkty powiązane